Týdny 28.1.-8.2.

Ukončujeme zimní sporty a začínáme téma lidské tělo...

Žabičky

Učili jsem se básničkuSeznámili jsme se s pomocí naučných kartiček s částmi těla a kostrou. Zahráli jsme si hru - Dotkni se mé kosti a vyrobili jsme si Kostíka s pomocí vatových tyčinek. Další den jsme skládali postavu z puzzle a nalepili na barevný papír a poskládali jsme i obličej. Ve středu jsme navštívili divadelní představení O čmelákovi Brundibárovi a na konci týdne jsme si vše zopakovali a zarelaxovali jsme si při uklidňující hudbě. Prošli jsem se na Staré Město a užívali sníh v parku.

Želvičky

Hráli jsem na kytaru. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je malovat prstem do pěny. Malovali jsme houbičkami, poté jsme k ní přiřazovali části těla a hygienické pomůcky. Zpívali jsme písničku Hlava, ramena, kolena, palce a skládali puzzle - postava.

English - písničky s pohybem "Waking, If you are happy", "Head and shoulders." Ukazovali si části lidského těla a emoce. 

Rybičky

Při tvoření jsme lepili kulicha. Užili jsme si hýbánky na opičí dráze. Přiblížili jsem si lidské tělo. Celý týden jsme se učili nové básničky a písničku Hlava, ramena, kolena, palce. Naučili jsme se části těla a zkusili poskládat panáčka z částí, kterého jsme si v malovali. Ke konci týdne jsme si řekli, jaké máme zdravé a nezdravé potraviny pro naše tělo. Třídili jsme reálné potraviny a poté jejich obrázky nalepili na námi namalované panáčky. Užívali jsem si sněhu a radovánek na bobech.

Tygři

Vyráběli jsem tučňákovi kulicha. Ukázali jsme si v knížce kostru a důležité orgány pro funkci našeho těla. Děti si obkreslovaly ruce na černý papir a lepily kosti (tyčinky do uší). Z barevných kostiček jsme na koberci obtahovali kamaráda a doplnili mu oči, uši, nos, pusu, vlasy, srdce. Navštívili jsme Ekocentrum. Zahrali jsme si poznávací hru na hmat: "Poznej svého kamaráda" (zavázané oči). Poslechli jsme si stetoskopem, jak nám buší srdíčka. Odpolední činnosti byly puzzle a grafomotoricke listy

English:

  • Human body: knee, feet, neck, head, ears, bottom, belly, face, leg, body, toes, arm, fingers, nose, mouth, eyes
  • Song: " Head, shoulders, knees and toes" 
  • Where is..., How many, my name is... , I like...