Týden 21. - 25. ledna

Rybičky

Seznamovali jsem se se zimními sporty. Řekli jsme si, jaké známe a jaké sportovní náčiní k nim používáme - brusle, hokejka, lyže, sáňky, boby. Z papíru jsme si vytvořili sněhové koule a pomocí pinzety jsme je přenášeli - trénovali jsme špetkový úchop, který jsme vyzkoušeli i při držení pastelek a vymalování omalovánek. Jemnou motoriku jsme trénovali i při modelování pomocí Play-Doh. Na konci týdne jsme pomocí kostek Lega sestavovali zvířátka a kostky třídili podle barev a velikosti.

Želvičky

Tento týden jsme přiřazovali kartičky se zimními sporty a zimním oblečením. Zpívali jsme zimní písničku, krmili jsme sněhuláka a prohazovali balónky sněhulákem podle barev. Na angličtině jsme s rybičkami, želvičkami a žabičkami stavěli sněhuláka.

English: nová slovíčka - knoflík, oko, pusa, nos, sněhulák. Zpívali jsme písničku - If you are happy. Na závěr jsme počítali do 10 a probírali barvy.

Žabičky

Věnovali jsem se tématu sněhových vloček a zimy. Hráli jsme si na Mrazíka, navštívila nás paní Zima a trénovali jsme chůzi v hlubokém sněhu. Učili jsme se s pomocí zimních symbolů malý/střední/velký a počítání. Vytvořili jsme si barevné rukavice a poslední den jsme si zopakovali počasí, počty a pocity s naučnými kartičkami.

Tygři

  • Zaměřili jsme se na téma: "Zimní oblečení". Děti si sami zkoušely skládat své oblečení a naučily se novou básničku.
  • Tvoření - papírová čepice ozdobená krepovým papírem.
  • Zazpívali jsme si písničky s hudebními nástroji. 
  • Montessori - matematika, počítání kostek, kaštanů, ruliček. Porovnávání množství.
  • Na přání dětí jsme hráli různé pohybové hry.

English: hat, glove, scarf, jacket, trousers, socks, boots. Hry: "Where is....", sporty - skiing, skating, snowboarding, sledding (snowboard, skate, sled, ice skate). Zazpívali jsme si písničku "Wheels on the Bus".