Ukázka programu v Mladé Boleslavi

 

14. - 18. ledna 2019

Žabičky

Hráli jsme různé hry na hledání a oblékání zimního oblečení, které jsme si moc užili. Děti se naučily navlékat si rukavice a čepice. Zacvičili jsme si dětskou jógu a pomalu se učíme odpočívat a relaxovat. Oslavili jsme jedny narozeniny, popřáli a zaskákali si i společně na skákacím hradu.

Rybičky

Naučili jsme se, co si oblékat a jaké oblečení je vhodné na zimu. Zazpívali jsme si zimní písničky a společnou prací vyrobili velikou zimní čepici. Na konci týdne jsme navštívili říši zvířat a poznávali a skládali zvířátka.

Želvičky

Týden jsme začali s pohybovou aktivitou, kdy jsme chodili jako eskymáci za doprovodu hudby. Dále jsme tvořili sněhuláka ve skutečné velikosti, místo knoflíku jsme kladli na látku plastová víčka. Zahráli jsme si také na sněhovou vánici. Výtvory můžete vidět na chodbě a na nástěnce. V závěru týdne jsme si vyzkoušeli hmatové sáčky a povídali si o zimních zvířátkách.

English žabičky, rybičky a želvičky: geometrické tvary formou hry (square, star, heart, circle) a barvy. Pohybová písnička "If you are happy".

Tygři

Vysvětlili jsme si, jaké máme zimní sporty a simulovali jejich pohyb např. bruslení, lyžování… Učili jsme se dvě nové zimní básničky o sněhulákovi a vločce. Opět jsme si na přání zahráli pohádku „Boudo, budko, kdo v tobě přebývá.“ Dva dny v týdnu jsem se věnovali montessori pomůckám k praktickému životu. Pravidelně jsme cvičili logopedii - správnou výslovnost. Každý den jsme dělali angličtinu s Míšou, kdy jsme měli nová slovíčka se zimní tématikou a písničky. Malovali jsme ještě vodovkami a lepili sněhuláka.