Tým v Praze

Nezapomínáme, že každý má v sobě vnitřní dítě.

Anna DostalovaAnna Dostálová

Jsem ředitelkou Pididomku - sítě dětských skupin a mateřské školy, který má pobočky v Praze a Mladé Boleslavi. Jsem také matkou 2 dětí a díky nim na sobě stále mohu pracovat, protože jsou mým zrcadlem. Prvních šest let života je nejdůležitější pro další vývoj člověka, proto bych ráda dětem v Pididomku nabídla inspirativní prostředí a kvalitní péči, a tím co nejlépe doplnila rodinnou výchovu. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a předškolní pedagogiku. Stále se vzdělávám a baví mně pracovat s týmem učitelek, které chci dál rozvíjet. Ráda ve volném čase chodím na procházky do lesa, na výstavy, občas hraji na piáno a cvičím jógu. Relaxuji při práci na zahrádce.

 

Kristýna Chabová

Kristýna Chabová

K práci s dětmi jsem se poprvé dostala v Domě dětí a mládeže, kde jsem děti vyučovala vědecký kroužek. Dělali jsme "domácí pokusy" a vysvětlovali jsme si zajímavosti. Dále jsem se 1 rok věnovala práci se skupinkou menších dětí v mateřské školce SmartKids. Vystudovala jsem Střední školu - sociálně správní činnost. Absolvovala jsem kurz profesionální chůvy a kurz lektora kroužků. Velké zkušenosti jsem také načerpala při práci chůvy v New Yorku. Tento rok se připravuji na přijímací zkoušky na obor předškolní a mimoškolní pedagogika, který bych ráda dálkově vystudovala. K dětem mám invidivuální přístup. Snažím se, aby ke mně měly důvěru a cítily se jako v domácím prostředí. Ráda připravuji aktivity, do kterých se nechám sama vtáhnout. Řídím se mottem "Všichni dospělí byli kdysi dětmi, ale jen málo z nich si na to vzpomíná.", a proto se snažím na to nezapomenout.

Anna ŠtrajtováAnna Štrajtová

K péči o nejmenší děti jsem se dostala tak, že jsem se starala o dvojčata kamarádky. Zjistila jsem, že mě práce s dětmi moc baví a že má smysl. Líbí se mi dětská upřímnost a schopnost být v přítomném okamžiku. Mám moc ráda květiny a péči o zvířata. Také ráda maluji, zpívám a hraji na kytaru. Skládám vlastní písničky a básničky, které občas předvádím na autorských čteních. Mám vystudovanou sociální činnost na střední škole sociálně správní svaté Zdislavy.

 

 

Šárka HolečkováŠárka Holečková

Práce s dětmi pro mne představuje příležitost, jak usilovat o rozvíjení tolik důležité morální a duchovní hodnoty člověka. Mám ráda, když jsem obklopena dětmi, tedy někým nevinným a krásným. Důležitou roli v mém životě hraje i umění. Ráda dětem předávám jeho duchovní rozměr právě tancem a nadšením z něj. Vystudovala jsem státní Taneční konzervatoř v Praze, obor klasický tanec. Dále jsem vystudovala VOŠ pedagogickou - obor pedagogika a vychovatelství. Naplnění jsem v životě hledala mimo jiné i v dobrovolných činnostech. Věnovala jsem se tedy jako dobrovolnice seniorům v domově pro seniory, dále i dětem v dětském domově a dodnes se věnuji občas i lidem s mentálním postižením a také docházím jako dobrovolnice do Dětského centra, kde se věnuji jednomu opuštěnému dítěti. 

Martina MárováMartina Márová

Jsem učitelkou ve třídě Medvídků v MŠ Pididomek Praha. Mám ráda cizí jazyky, mluvím anglicky a francouzsky, ráda se je učím a přitom poznávám jiné kultury a země. Velkou inspirací byl pro mě několikaletý pobyt ve Francii a práce v zahraničních společnostech. K dětem mne přivedlo a přivádí jejich bezprostřednost, přímost, otevřenost a spontánnost. Ráda s nimi objevuji a ráda s nimi tvořím. Vnímám, že kreativita je pro děti velmi důležitá. Mám střední pedagogické vzdělání, absolvovala jsem jednoletý kurz montessori pedagogiky, různé semináře (např. Respektovat a být a respektován, zážitkový kurz první pomoci od spol. ZDrSEM aj.). Jsem cvičitelkou jógy pro děti i dospělé, cvičím a vedu kroužky dětské jógy hravou formou. Ve volném čase relaxuji v přírodě, nejraději na horách, cestuji, sportuji, tancuji, včelařím a také organizuji a pořádám různé akce a workshopy (jógové, tvořivé, včelařské) a stále se dále vzdělávám. Jsem ráda, že již více jak 6 let patřím do týmu školky Pididomek a podílím se na rozvoji dětí po všech stránkách. Je úžasné vidět, jak se všechny děti vyvíjejí a já mohu být u toho pomáhat jim růst a objevovat svět.

Pavlína LiškováPavlína Lišková

Celý můj život se točí kolem dětí a již s nimi pracuji přes 30 let. Děti miluji a mým jediným přáním je, aby byly šťastné a uměly využít v životě všechno co se naučí ve školce – laskavost k sobě i ostatním, umět se radovat a nebát se naučit něčemu novému a hlavně být samy sebou. Pracovala jsem mnoho let ve školce, také jsem učila děti ve škole od 1. do 5.třídy, jako speciální pedagog s dětmi s dysfunkčích rodin s poruchami chování, ale také měla vlastní školičku, kde jsem děti učila keramiku, výtvarné a taneční dovednosti a pořádala příměstské tábory pro děti od 2 let v přírodě. Sama mám tři děti a věnuji se také odblokování metodou One Brain, čímž se snažím nejen dětem pomoct s odstraňováním různých nemocí a bolístek na duši. Ráda maluji, píšu knihy, jezdím na koni a nejraději trávím čas se svojí dcerou a našimi zvířaty, bez kterých si nedovedu svůj život představit.

Pavla SnejberkováPavla Šnejberková

Stejně tak jako nebyly od zrození světa stvořeny dva stejné listy na stromě, nenarodil se ani stejný člověk. Vždy mě zajímal člověk, jeho myšlení, duševní svět, jeho jedinečnost a s tím spojená i jeho specifika. Rozmanitost v životě a přírodě mě fascinuje a je tak důležitá pro naše přežití. Každý může být žákem a zároveň učitelem. Každý člověk je hodnotný a má ohromný potenciál. Kvalitní mezilidské vztahy mohou výrazně změnit život dítěte. Studovala jsem VOŠP ve Svatém Janu pod Skalou, kde jsem se seznamovala s pedagogikou a psychologií. Praxi jsem získávala v různých MŠ, v junáckém oddílu, ZŠ a dětském domově. Po odchodu do Velké Británie jsem hledala práci ve které bych mohla nacházet smysl a naplnění. Kromě studia angličtiny, umění a designu v Chichestru jsem pečovala o těžce nemocné klienty, kterým jsem poskytovala 24h péči a podporovala je v každodenních aktivitách.. Mám ráda zvířata, přírodu, kreativní činnosti, malbu akvarelem, jsem instruktorka power jógy a v současné době se ve volném čase věnuji grafice.