Tým v Praze

Nezapomínáme, že každý v sobě má vnitřní dítě.

 

Anna DostalovaIng. Anna Dostálová - ředitelka

Jsem ředitelkou Pididomku - sítě dětských skupin a mateřské školy, který má pobočky v Praze a Mladé Boleslavi. Jsem také matkou 2 dětí a díky nim na sobě stále mohu pracovat, protože jsou mým zrcadlem. Prvních šest let života je nejdůležitější pro další vývoj člověka, proto bych ráda dětem v Pididomku nabídla inspirativní prostředí a kvalitní péči, a tím co nejlépe doplnila rodinnou výchovu. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a předškolní pedagogiku. Stále se vzdělávám a baví mně pracovat s týmem učitelek, které chci dál rozvíjet. Ráda ve volném čase chodím na procházky do lesa, na výstavy, občas hraji na piáno a cvičím jógu. Relaxuji při práci na zahrádce.

 

 

Martina MárováMartina Márová - učitelka v mateřské škole

Jsem učitelkou ve třídě Medvídků v MŠ Pididomek Praha. Mám ráda cizí jazyky, mluvím anglicky a francouzsky, ráda se je učím a přitom poznávám jiné kultury a země. Velkou inspirací byl pro mě několikaletý pobyt ve Francii a práce v zahraničních společnostech. K dětem mne přivedlo a přivádí jejich bezprostřednost, přímost, otevřenost a spontánnost. Ráda s nimi objevuji a ráda s nimi tvořím. Vnímám, že kreativita je pro děti velmi důležitá. Mám střední pedagogické vzdělání, absolvovala jsem jednoletý kurz montessori pedagogiky, různé semináře (např. Respektovat a být a respektován, zážitkový kurz první pomoci od spol. ZDrSEM aj.). Jsem cvičitelkou jógy pro děti i dospělé, cvičím a vedu kroužky dětské jógy hravou formou. Ve volném čase relaxuji v přírodě, nejraději na horách, cestuji, sportuji, tancuji, včelařím a také organizuji a pořádám různé akce a workshopy (jógové, tvořivé, včelařské) a stále se dále vzdělávám. Jsem ráda, že již více jak 6 let patřím do týmu školky Pididomek a podílím se na rozvoji dětí po všech stránkách. Je úžasné vidět, jak se všechny děti vyvíjejí a já mohu být u toho pomáhat jim růst a objevovat svět.

Pavla SnejberkováPavla Šnejberková - dvojjazyčná asistentka pro děti s odlišným mateřským jazykem

Stejně tak jako nebyly od zrození světa stvořeny dva stejné listy na stromě, nenarodil se ani stejný člověk. Vždy mě zajímal člověk, jeho myšlení, duševní svět, jeho jedinečnost a s tím spojená i jeho specifika. Rozmanitost v životě a přírodě mě fascinuje a je tak důležitá pro naše přežití. Každý může být žákem a zároveň učitelem. Každý člověk je hodnotný a má ohromný potenciál. Kvalitní mezilidské vztahy mohou výrazně změnit život dítěte. Studovala jsem VOŠP ve Svatém Janu pod Skalou, kde jsem se seznamovala s pedagogikou a psychologií. Praxi jsem získávala v různých MŠ, v junáckém oddílu, ZŠ a dětském domově. Po odchodu do Velké Británie jsem hledala práci ve které bych mohla nacházet smysl a naplnění. Kromě studia angličtiny, umění a designu v Chichestru jsem pečovala o těžce nemocné klienty, kterým jsem poskytovala 24h péči a podporovala je v každodenních aktivitách. Mám ráda zvířata, přírodu, kreativní činnosti, malbu akvarelem, jsem instruktorka power jógy a v současné době se ve volném čase věnuji grafice.

JohankaJohana Ernestová - učitelka v mateřské škole

Několik let zpátky jsem se rozhodla vzdělávat na střední pedagogické škole, kterou jsem úspěšně dokončila. Činnostem s dětmi jsem se věnovala brigádně při studiu (příměstské tábory, doučování a sportovní kroužky). V Pididomku budu nyní sbírat své první ,,opravdové“ pracovní zkušenosti.

Ráda dětem přibližuji umění, jelikož je mým koníčkem. Hraju na klavír a na kytaru, maluji obrazy a ve volném čase něco tvořím. Vím, že dětská duše je křehká, a proto k ní přistupuji s láskou.

 

MarinaMarina Medvěděva - asistentka pedagoga

Mám ráda jógu, aerobik, tanec a malování, cestování, jízdu na kole, plavání a přírodu. Mám zkušenost s hyperaktivním synem a chci pomáhat ostatním rodičům v této problematice. Mám vysokoškolské vzdělání a střední školu v oboru učitelka klavíru. Absolvovala jsem kurz asistentky s odlišným mateřským jazykem a také kurz asistenta s dětmi s postižením, poruchami chování, motoriky a učiva. Baví mě učit děti, společně si hrát a vidět úsměv na jejich tváři. To mi dává pozitivní energi

 

 

Eliška

 Eliška Slavíková - Chůva v dětské skupině

Jmenuji se Eliška Slavíková a do pididomku jdu, protože miluji práci s dětmi a chi se jim věnovat a pomocí jim učit  se a rozvíjet své schopnosti. Mám vystudovanou zdravotnickou školu a také mám kurz chůvy. Již jsem pracovala ve 2 školkách z čehož jedna byla bilingvilní a práce mě v obou školkách moc bavila a užívala sem si to což doufám že bude i zde. Ráda chodím na procházky, mám ráda zvířata a vlastním kočičku, také se ráda vzdělávat v pedagogice, psadychologii a zdravotnictví.

 

 

Yana

Yana Ponomarova - chůva v dětské skuině

Jmenuji se Yana Ponomareva. Chci pracovat v Pididomku, protože mě práce s dětmi naplňuje. Po 4 letech práce s dětmi jsem si uvědomila, že povolání vychovatele je s největší pravděpodobností přesně pro mě. Moje pracovní krédo je „Nejlepší způsob, jak mít hodné děti, je dělat jim radost.“

Pracovala jsem na Ukrajině ve školce 4 roky s dětmi od 1,5 do 3 let, od 4 do 5 a od 5 do 6 let. Vím, co dítě potřebuje, aby bylo šťastné, jak ho rozesmát a zároveň ho naučit něčemu novému a užitečnému. Nejlepší odměnou za práci učitele je, když vás dítě obejme a řekne „Miluji tě.“, v takových chvílích chápu, že jsem na svém místě. Při své práci využívám mnoho metod, např. metodu M. Montesori, Sendplay, metodu G. Domana, Voskobovichovu metodu a mnoho dalších vzdělávacích her zajímavých pro děti.

Jsem maminkou dvou úžasných synů a kromě práce se věnuji jejich výchově. Rádi jsme spolu aktivní. Zajímám se o psychologii, neustále zdokonaluji úroveň znalostí v pedagogice - sleduji různé webináře, čtu pedagogickou literaturu. Jsem si jistá, že v Pididomiku zůstanu dlouho, protože je to moje poslání a preferuji stálost a kariérní růst.

AnežčičkaAnežka Rybová - chůva v dětské skupině

Už od svého dětství jsem toužila pracovat s malými dětmi, proto jsem se po základní škole přihlásila a později úspěšně dokončila střední pedagogickou školu, kde jsem se zaměřila hlavně na tělesnou a výtvarnou výchovu.

Rok jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole a nyní jsem dostala tu možnost pracovat zde v Pididomku. Je to pro mě možnost se opět něco nového naučit a další velká část mé cesty životem. Práce s dětmi mě naplňuje a vidím v ní smysl. Díky mým zkušenostem vidím obrovský potenciál dětské duše a srdce, které touží jako každý z nás dospělých jednoduše po přijetí, lásce a naslouchání. Tyto hodnoty jsou pro mě jako pedagoga klíčové a z nich vycházím při svém praktickém výkonu profese.

Ve svém volném čase jsem ráda s rodinou a přáteli. Miluji přírodu, zvířata, sport, filmy, hudbu a cestování.

KarolínaKarolína Novotná - chůva v dětské skupině

Absolvovala jsem kurz chůvy a mám dlouholetou praxi v oboru. Před pár lety jsem zjistila, že práce s dětmi mě baví a je to přesně to co chci dělat. Dětem ráda předávám své zkušenosti a ráda je učím novým věcem. Práce s dětmi je pro mě radost ale i velká zodpovědnost. Pro děti chci být dobrou kamarádkou, ale i tetou a jít jim příkladem a dát jim pocit bezpečí. Miluji tanec, pohyb, knížky, hudbu a přírodu. Svůj volný čas trávím nejraději se svou rodinou a přáteli.

 

 

 

 Martina JaníkováMartina Janíková - chůva v dětské skupině

Jmenuji se Martina Janíková a vždy jsem toužila se hlouběji věnovat pedagogice a zvláště psychologii. Vystudovala jsem bakalářský obor Učitelství pro mateřské školy na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.

Po dokončení vysokoškolského vzdělání jsem rok učila v česko-anglické soukromé mateřské škole a poté jsem neodolala svému nutkání odjet do za-hraničí, naučit se nový jazyk a poznat novou kulturu.

Pět let jsem prožila v Londýně a pracovala jako chůva v pre-stižních rodinách. Nyní mám již desetiletou praxi jak v České republice, tak v zahraničních rodinách různých národností. Cestování a práce s dětmi jsou mými největšími celoživotními koníčky. Dále taktéž miluji cizí jazyky a jiné kultury. Hovořím anglicky, ale především se soustředím na jihoslovanské jazyky – zvláště chorvatštinu a srbštinu.

Na práci s dětmi nejvíce ocěnuji jejich upřímnost, energii a kreativitu. K dětem přistupuji vřele, s láskou a empatií. Upřímně doufám, že mé působení v Pididomku bude pro všechny přínosem.