Tým v Praze

Nezapomínáme, že každý v sobě má vnitřní dítě.

 

Anna DostalovaIng. Anna Dostálová - ředitelka

Jsem ředitelkou Pididomku - sítě dětských skupin a mateřské školy, který má pobočky v Praze a Mladé Boleslavi. Jsem také matkou 2 dětí a díky nim na sobě stále mohu pracovat, protože jsou mým zrcadlem. Prvních šest let života je nejdůležitější pro další vývoj člověka, proto bych ráda dětem v Pididomku nabídla inspirativní prostředí a kvalitní péči, a tím co nejlépe doplnila rodinnou výchovu. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a předškolní pedagogiku. Stále se vzdělávám a baví mně pracovat s týmem učitelek, které chci dál rozvíjet. Ráda ve volném čase chodím na procházky do lesa, na výstavy, občas hraji na piáno a cvičím jógu. Relaxuji při práci na zahrádce.

 

Mgr. Lenka Karbanová - zástupkyně ředitelky

Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku na střední škole a andragogiku na vysoké škole. Absolvovala jsem několik akreditovaných kurzů: cvičení rodičů s dětmi, některé kurzy z Montessori pedagogiky, plavání dětí, dětská jóga, tvořivá dramatika, úvodní kurz k Respektovat a být respektován. Po narození syna (2009) jsem se z personalistiky přesunula k lektorování cvičení rodičů s batolaty, protože mě začala zajímat výchova a nadchla jsem se pro práci s dětmi. Vytvořila jsem si agenturu na animační programy pro děti a mimo jiné sama vystupovala jako klaunka na větších akcích. Úsměv dětí byl pro mě největší odměnou. Chvíli jsem působila jako dobrovolník "Doktor klaun" a také vedla kroužek v Klokánku. Také jsem organizovala a lektorovala rodinné pobyty s výukou plavání.

Ve volném čase se věnuji rodině, jezdíme na chatu a na výlety. Také cestujeme a poznáváme různé země a kultury. Několik let hraji v divadelním souboru "Refektář". Mám ráda děti a přírodu, nejvíc jsem šťastná v lese. V  Pididomku Vám ráda pomohu s provozními a administrativními záležitostmi a vším dalším, co se týká Vašich dětí.

Šárka HolečkováŠárka Holečková - učitelka v mateřské škola

Práce s dětmi pro mne představuje příležitost, jak usilovat o rozvíjení tolik důležité morální a duchovní hodnoty člověka. Mám ráda, když jsem obklopena dětmi, tedy někým nevinným a krásným. Důležitou roli v mém životě hraje i umění. Ráda dětem předávám jeho duchovní rozměr právě tancem a nadšením z něj. Vystudovala jsem státní Taneční konzervatoř v Praze, obor klasický tanec. Dále jsem vystudovala VOŠ pedagogickou - obor pedagogika a vychovatelství na Svatojánské koleji. Naplnění jsem v životě hledala mimo jiné i v dobrovolných činnostech. Věnovala jsem se tedy jako dobrovolnice seniorům v domově pro seniory, dále i dětem v dětském domově a dodnes se věnuji občas i lidem s mentálním postižením a také docházím jako dobrovolnice do Dětského centra, kde se věnuji jednomu opuštěnému dítěti. 

Martina MárováMartina Márová - učitelka v mateřské škole

Jsem učitelkou ve třídě Medvídků v MŠ Pididomek Praha. Mám ráda cizí jazyky, mluvím anglicky a francouzsky, ráda se je učím a přitom poznávám jiné kultury a země. Velkou inspirací byl pro mě několikaletý pobyt ve Francii a práce v zahraničních společnostech. K dětem mne přivedlo a přivádí jejich bezprostřednost, přímost, otevřenost a spontánnost. Ráda s nimi objevuji a ráda s nimi tvořím. Vnímám, že kreativita je pro děti velmi důležitá. Mám střední pedagogické vzdělání, absolvovala jsem jednoletý kurz montessori pedagogiky, různé semináře (např. Respektovat a být a respektován, zážitkový kurz první pomoci od spol. ZDrSEM aj.). Jsem cvičitelkou jógy pro děti i dospělé, cvičím a vedu kroužky dětské jógy hravou formou. Ve volném čase relaxuji v přírodě, nejraději na horách, cestuji, sportuji, tancuji, včelařím a také organizuji a pořádám různé akce a workshopy (jógové, tvořivé, včelařské) a stále se dále vzdělávám. Jsem ráda, že již více jak 6 let patřím do týmu školky Pididomek a podílím se na rozvoji dětí po všech stránkách. Je úžasné vidět, jak se všechny děti vyvíjejí a já mohu být u toho pomáhat jim růst a objevovat svět.

Michaela Bartoňová Janků - učitelka v mateřské škole

Již jako malá jsem věděla, že jednou budu pracovat s dětmi. Ráda jsem pečovala o svého mladšího bratrance a děti ze sousedství. Jelikož mezi mé další velké zájmy vždy patřilo výtvarné umění, rozhodla jsem se pro studium filmové školy, s cílem tvořit animace pro děti. Po ukončení studia jsem si ale uvědomila, že přímý kontakt s dětmi by mě naplňoval daleko více. Proto v současnosti dokončuji studium Speciální pedagogiky na Univerzitě Karlově, kde mi chybí už jen státnice. Během studia jsem pracovala jako lektorka a asistentka na příměstském táboře s nevidomými dětmi a vypomáhala jsem ve speciální mateřské škole s dětmi s PAS. Mimo to jsem pracovala i v mezinárodních jeslích a dětské skupině. Kromě práce s dětmi a výtvarných činností, miluji fotografování, cestování, přírodu a zvířata.

Mgr. Jana Dümlerová - pečovatelka v dětské skupině

Zkušenosti pro svou práci jsem čerpala jako au-pair v Anglii a chůva v Paříži, kde jsem pečovala o děti v rozmezí tří měsíců až šesti let věku. Díky této zkušenosti ze zahraničí jsem schopna využívat jazykové znalosti při své práci. Mám praxi v zařízeních typu Montessori, lesní školky, jako odborný asistent při práci s dětmi se speciálními potřebami, a také jako vedoucí na letních táborech pro děti a asistentka v odlehčovací službě. Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje.
Ve svém volném čase se věnuji rodině a pejskům, podnikáme společné výlety a rádi relaxujeme v přírodě. Mám velice ráda literaturu, pohádkové příběhy pro děti, pěstuji květiny a zeleninu na vlastní zahrádce, zajímám se o zdravou výživu a ráda tančím. Vystudovala jsem učitelství se zaměřením na ekologii. Zajímám se o respektující přístupy ve vzdělávání.

Pavla SnejberkováPavla Šnejberková - dvojjazyčná asistentka

Stejně tak jako nebyly od zrození světa stvořeny dva stejné listy na stromě, nenarodil se ani stejný člověk. Vždy mě zajímal člověk, jeho myšlení, duševní svět, jeho jedinečnost a s tím spojená i jeho specifika. Rozmanitost v životě a přírodě mě fascinuje a je tak důležitá pro naše přežití. Každý může být žákem a zároveň učitelem. Každý člověk je hodnotný a má ohromný potenciál. Kvalitní mezilidské vztahy mohou výrazně změnit život dítěte. Studovala jsem VOŠP ve Svatém Janu pod Skalou, kde jsem se seznamovala s pedagogikou a psychologií. Praxi jsem získávala v různých MŠ, v junáckém oddílu, ZŠ a dětském domově. Po odchodu do Velké Británie jsem hledala práci ve které bych mohla nacházet smysl a naplnění. Kromě studia angličtiny, umění a designu v Chichestru jsem pečovala o těžce nemocné klienty, kterým jsem poskytovala 24h péči a podporovala je v každodenních aktivitách.. Mám ráda zvířata, přírodu, kreativní činnosti, malbu akvarelem, jsem instruktorka power jógy a v současné době se ve volném čase věnuji grafice.

Jana Čuříková - pečovatelka v dětské skupině

Od doby, kdy se mi narodili synové, jsem se začala věnovat dětem na plný úvazek, i když jen ve svém volném čase. Po čase jsem absolvovala Kurz pro Chůvy do zahájení povinné školní docházky. Zkušenosti čerpám z rodiny, jeslí, dětské skupiny a školky, Přítomnost dětí v mém životě mne velmi naplňuje a obohacuje. Práce s dětmi je velká zodpovědnost, ale zároveň i velká radost a zdroj energie.

Ve volném čase si užívám svoji rodinu, ráda dobíjím energii v přírodě a mám ráda cestování. Práce v Pididomku je pro mne velkou příležitostí, za kterou jsem moc vděčná a užívám si ji.

 

Katka Pospíšilová - pečovatelka v dětské skupině

Při volbě povolání jsem měla od začátku jasno, že chci pracovat s dětmi. Po dokončení pedagogické školy jsem odjela do Jižní Koreje, kde jsem se starala o předškoláky. Byla to cenná zkušenost pracovat v jiné kultuře, ale naštěstí děti jsou všude na světě stejné. Ještě jako aktivní hráčka na střední škole jsem začala trénovat volejbal, což dělám dodnes a pořád mě to moc baví. Jsem ráda, že jsem se vydala touto cestou...

 

 

 

PIDIDOMEK 2021 01 25 WEB 2

Katarína Motúzová - praktikantka

Mám několikaleté zkušenosti s hlídáním dětí v Anglii. Ačkoliv mám střední ekonomickou školu, rozhodla se pro práci s dětmi a nyní si dokončuji kvalifikaci chůvy.

 

 

 

 

PIDIDOMEK 2021 01 25 WEB 3

Libuše Hinthausová - chůva

Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi, ale splnilo se mi to až poněkud později. Začala jsem „pouze hlídáním“ ve všech různých podobách. Intenzita i četnost se stupňovaly a postupně jsem se utvrdila v tom, že se chci této profesi věnovat naplno a pracovat na sobě. Nejprve jsem získala Certifikát první pomoci a následně i osvědčení „Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky“. A potom už mě náhoda zavedla do Pididomku, kde pracuji jako chůva. Mými velkými koníčky jsou znovu děti – moje dvě vnučky. Také mám ráda floristiku, která byla mou minulou profesí a přírodu.