Tým v Praze

Nezapomínáme, že každý v sobě má vnitřní dítě.

 

Anna DostalovaIng. Anna Dostálová - ředitelka

Jsem ředitelkou Pididomku - sítě dětských skupin a mateřské školy, který má pobočky v Praze a Mladé Boleslavi. Jsem také matkou 2 dětí a díky nim na sobě stále mohu pracovat, protože jsou mým zrcadlem. Prvních šest let života je nejdůležitější pro další vývoj člověka, proto bych ráda dětem v Pididomku nabídla inspirativní prostředí a kvalitní péči, a tím co nejlépe doplnila rodinnou výchovu. Vystudovala jsem Vysokou školu ekonomickou a předškolní pedagogiku. Stále se vzdělávám a baví mně pracovat s týmem učitelek, které chci dál rozvíjet. Ráda ve volném čase chodím na procházky do lesa, na výstavy, občas hraji na piáno a cvičím jógu. Relaxuji při práci na zahrádce.

 

Zuzana Gorylová, BA - provozní manažerka a učitelka

Zuzana GorylováPráce s dětmi mě naučila o principu jedinečnosti v každém z nás. Po ukončení střední školy se zaměřením na mezinárodní vztahy jsem se věnovala práci na migračním odboru i v bance. Zároveň jsem doučovala anglický a český jazyk. Moje zvědavost mě zavedla až na univerzitu ve Velké Británii, kde jsem studovala bakalářský obor raného dětství a předškolní pedagogiku. Během tří let strávených v zahraničí jsem se věnovala dětem od velmi brzkého až školní věk. Prošla jsem zde několika jesličkami, školkami, školami, ale také multikulturním dětským centrem. Absolvovala jsem několik školení - Encouraging Positive Behaviour a Special Education Needs, CPD Certification. Zpět v ČR jsem strávila rok v bilingvní Montessori školce. Poznávání a spolupráce s jinými kulturami a jazyky mi dává smysl v tom, co dělám, ať už jde o spolupráci s menšími nebo těmi staršími. Kromě toho se moc ráda věnuji józe, cestování, umění, tanci a hudbě.

Šárka HolečkováŠárka Holečková - učitelka v mateřské škola

Práce s dětmi pro mne představuje příležitost, jak usilovat o rozvíjení tolik důležité morální a duchovní hodnoty člověka. Mám ráda, když jsem obklopena dětmi, tedy někým nevinným a krásným. Důležitou roli v mém životě hraje i umění. Ráda dětem předávám jeho duchovní rozměr právě tancem a nadšením z něj. Vystudovala jsem státní Taneční konzervatoř v Praze, obor klasický tanec. Dále jsem vystudovala VOŠ pedagogickou - obor pedagogika a vychovatelství na Svatojánské koleji. Naplnění jsem v životě hledala mimo jiné i v dobrovolných činnostech. Věnovala jsem se tedy jako dobrovolnice seniorům v domově pro seniory, dále i dětem v dětském domově a dodnes se věnuji občas i lidem s mentálním postižením a také docházím jako dobrovolnice do Dětského centra, kde se věnuji jednomu opuštěnému dítěti. 

Martina MárováMartina Márová - učitelka v mateřské škole

Jsem učitelkou ve třídě Medvídků v MŠ Pididomek Praha. Mám ráda cizí jazyky, mluvím anglicky a francouzsky, ráda se je učím a přitom poznávám jiné kultury a země. Velkou inspirací byl pro mě několikaletý pobyt ve Francii a práce v zahraničních společnostech. K dětem mne přivedlo a přivádí jejich bezprostřednost, přímost, otevřenost a spontánnost. Ráda s nimi objevuji a ráda s nimi tvořím. Vnímám, že kreativita je pro děti velmi důležitá. Mám střední pedagogické vzdělání, absolvovala jsem jednoletý kurz montessori pedagogiky, různé semináře (např. Respektovat a být a respektován, zážitkový kurz první pomoci od spol. ZDrSEM aj.). Jsem cvičitelkou jógy pro děti i dospělé, cvičím a vedu kroužky dětské jógy hravou formou. Ve volném čase relaxuji v přírodě, nejraději na horách, cestuji, sportuji, tancuji, včelařím a také organizuji a pořádám různé akce a workshopy (jógové, tvořivé, včelařské) a stále se dále vzdělávám. Jsem ráda, že již více jak 6 let patřím do týmu školky Pididomek a podílím se na rozvoji dětí po všech stránkách. Je úžasné vidět, jak se všechny děti vyvíjejí a já mohu být u toho pomáhat jim růst a objevovat svět.

Míša BJ

Michaela Bartoňová Janků - učitelka v mateřské škole

Již jako malá jsem věděla, že jednou budu pracovat s dětmi. Ráda jsem pečovala o svého mladšího bratrance a děti ze sousedství. Jelikož mezi mé další velké zájmy vždy patřilo výtvarné umění, rozhodla jsem se pro studium filmové školy, s cílem tvořit animace pro děti. Po ukončení studia jsem si ale uvědomila, že přímý kontakt s dětmi by mě naplňoval daleko více. Proto v současnosti dokončuji studium Speciální pedagogiky na Univerzitě Karlově, kde mi chybí už jen státnice. Během studia jsem pracovala jako lektorka a asistentka na příměstském táboře s nevidomými dětmi a vypomáhala jsem ve speciální mateřské škole s dětmi s PAS. Mimo to jsem pracovala i v mezinárodních jeslích a dětské skupině. Kromě práce s dětmi a výtvarných činností, miluji fotografování, cestování, přírodu a zvířata.

Pavla SnejberkováPavla Šnejberková - dvojjazyčná asistentka pro děti s odlišným mateřským jazykem

Stejně tak jako nebyly od zrození světa stvořeny dva stejné listy na stromě, nenarodil se ani stejný člověk. Vždy mě zajímal člověk, jeho myšlení, duševní svět, jeho jedinečnost a s tím spojená i jeho specifika. Rozmanitost v životě a přírodě mě fascinuje a je tak důležitá pro naše přežití. Každý může být žákem a zároveň učitelem. Každý člověk je hodnotný a má ohromný potenciál. Kvalitní mezilidské vztahy mohou výrazně změnit život dítěte. Studovala jsem VOŠP ve Svatém Janu pod Skalou, kde jsem se seznamovala s pedagogikou a psychologií. Praxi jsem získávala v různých MŠ, v junáckém oddílu, ZŠ a dětském domově. Po odchodu do Velké Británie jsem hledala práci ve které bych mohla nacházet smysl a naplnění. Kromě studia angličtiny, umění a designu v Chichestru jsem pečovala o těžce nemocné klienty, kterým jsem poskytovala 24h péči a podporovala je v každodenních aktivitách. Mám ráda zvířata, přírodu, kreativní činnosti, malbu akvarelem, jsem instruktorka power jógy a v současné době se ve volném čase věnuji grafice.

Jana Čuříková - pečovatelka v dětské skupině

Od doby, kdy se mi narodili synové, jsem se začala věnovat dětem na plný úvazek, i když jen ve svém volném čase. Po čase jsem absolvovala Kurz pro Chůvy do zahájení povinné školní docházky. Zkušenosti čerpám z rodiny, jeslí, dětské skupiny a školky, Přítomnost dětí v mém životě mne velmi naplňuje a obohacuje. Práce s dětmi je velká zodpovědnost, ale zároveň i velká radost a zdroj energie.

Ve volném čase si užívám svoji rodinu, ráda dobíjím energii v přírodě a mám ráda cestování. Práce v Pididomku je pro mne velkou příležitostí, za kterou jsem moc vděčná a užívám si ji.

 

PIDIDOMEK 2021 01 25 WEB 2

Katarína Motúzová - pečovatelka v dětské skupině

Mám několikaleté zkušenosti s hlídáním dětí v Anglii. Ačkoliv mám střední ekonomickou školu, rozhodla se pro práci s dětmi. K tomu jsem si dokončila kvalifikaci chůvy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Halamová - pečovatelka v dětské skupině

Jsem maminka dvou malých dětí, které mi do života vnášejí mnoho štěstí. Líbí se mi s dětmi trávit čas, učit je zpívat, tancovat, tvořit, chodit ven a prostě se těšit ze života. Na dětech mám ráda jejich jedinečnost, opravdovost, zvídavost, hravost a nadšení. Těším se z každého jejich pokroku a chci jim být oporou, aby s důvěrou mohly překonávat všechny výzvy, které je čekají. Vystudovala jsem sociální a pastorační práci. Už na škole jsem pracovala jako osobní asistentka      u dětí s postižením, následně pak jako asistentka pedagoga a pedagožka volného času. Mám ráda svět vůní a proto také dokončuji studium aromaterapie na Instututu aromaterapie. Oporu v komunikaci s dětmi hledám v Nevýchově. Sílu, tolik potřebnou k péči o děti, čerpám z jógy, meditací, přírody a rodiny.

Darina medailonekDarina Písaříková - pečovatelka v dětské skupině

Jsem vystudovaná pečovatelka a mám už praxi v tomto oboru, i když jsem zatím na začátku. S dětmi jsem chtěla pracovat vždy a během praxe na škole a během života jsem tu možnost si to vyzkoušet dostala, ale jen nárazově. Až teprve teď to dává ten největší smysl. Snažím se do práce v Pididomku dát kus sebe a dělat věci tak, abych dětem byla co nejlepším příkladem. Chci být chůvou, učitelem, ale taky tetou, kamarádkou a pocitem bezpečí. Pořád je tu dlouhá cesta v čem se vzdělávat, ale stojí za to. Ve volném čase jsem ráda s rodinou. Miluji cvičení, přírodu a zdraví životní styl. Díky této práci mám i konečně čas vše co mám ráda stíhat a zároveň poprvé zažívám ten pocit, kdy do práce vstávám s tím, že se na svojí práci těším.

 

NikiNikola Stružinská - pečovatelka v dětské skupině

S dětmi jsem pracovala 3 roky jako chůva i jako učitelka v mateřské školce. K práci s dětmi jsem se dostala kvůli tomu, že mě to baví a kvůli jejich upřímnosti a bezprostřednosti. Právě tohle mi ukazuje vážit si každé maličkosti v životě. Mimo kurzu pro chůvu jsem se také věnovala studiu kadeřnictví a tato kombinace mi nadále umožňuje v tomto oboru vyjádřit svoji kreativitu. Kromě umění jsem se také věnovala závodně sportovnímu aerobiku 8 let a tyto dovednosti jsem se poté rozhodla předat dál dětem ve formě lektorky aerobiku přibližně 2 roky. Do Pididomku přináším tvořivost a učím děti lásku k pohybu. Ve volném čase se dále ráda věnuju sportu anebo své rodině nebo přátelům.