Montessori

Zveme rodiče s dětmi od 1,5 roku do 3 let, kteří nespěchají s nástupem, ale chtějí svým dětem nabídnout smysluplnou činnost a možnost zvykání na malou skupinku, na montessori dílny

  • Pididomek Praha - každou středu od 16 do 17 hodin pro veřejnost
  • Děti jsou postupně uvedeny do praktických činností a pak mají prostor na vlastní poznávání. Zvykají si na prostředí a posilují samostatnost, což jim usnadní pozdější nástup do kolektivu dětí.
  • Cena lekce - 180 Kč/1 rodič a 1 dítě
  • Permanentka na 10 lekcí - 1.500 Kč
  • Pro rezervaci volejte 773 548 534 (Anna Dostálová)

Ačkoliv montessori vzdělávání vzešlo původně z výchovy mentálně postižených dětí, naše uspěchaná nervózní doba přeplněná informacemi a spoustou zábavy a podnětů způsobuje u dětí problémy s koncentrací, agresivitou a hyperaktivitu, proto je montessori směr dnes tak aktuální. Děti díky připravenému prostředí získávají při činnostech sebedůvěru a pocit nezávislosti se jim ukotvuje. Připravuje je to na budoucí život, aby se dokázaly dobře cítit v životě a při práci. Pomáháme jim naučit se práci dokončit a respektovat ostatní.

V Pididomku si mohou děti vyzkoušet aktivity z praktického života, základy matematiky, třídění, čtenářský, kadeřnický a kuchyňský koutek, polytechnickou desku (otevírání zámků, zapínání světla apod.). Ráno provádíme společnou elipsu, která je centrálním prvkem pro společné činnosti, na které jsou děti uvedeny do daného tématu.