Tým v Mladé Boleslavi

Lenka Koťátková - provozní manažerka/zástupkyně

Lenka1Mám vystudovaný obor Sociální práce a již při studiu jsem věděla, kam bude moje cesta směřovat. Proto jsem si při praxích vybírala zařízení pečující o děti, kde jsem získala spoustu zkušeností. Během studia jsem pravidelně docházela za dětmi do kojeneckého ústavu a dětského centra, kde jsem se stala dobrovolníkem. Zkušenosti jsem získala i při hlídání dětí v rodinách, které provádím i v současnosti. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován a kurz První pomoci. V Pididomku jsem se starala několik let o nejmenší děti, pomáhala jim s adaptací v novém prostředí a se začleněním do kolektivu. Největší odměnou mi je, když vidím jejich každodenní pokroky a úsměv na rtech. Tento rok jsem se rozhodla doplnit vzdělání v předškolní pedagogice a využít své organizační schopnosti, abych se ujala funkce provozní manažerky a zástupkyně ředitelky.

Tereza Štěpánová - učitelka v MŠ

Již od dětství jsem jezdila na dětské tábory, kde jsem později dělala vedoucí skupin. Děti mám velice ráda, předávání znalostí a jejich rozvoj mě naplňuje. Při studiu na gymnáziu jsem jezdila dělat dětskou instruktorku lyžování do Špindlerova mlýna. Práce s dětmi mě nadchla, takže jsem se tímto směrem vydala i ve studiích. Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu pedagogickou a sociální obor učitelka v mateřské škole. Lákal mě ale osobní rozvoj a obor, který se hodí k mému zaměření. Takže jsem začala studovat ještě Vyšší odbornou školu zdravotnickou s oborem všeobecná zdravotní sestra, který při práci ve školce stále ještě studuji. Práce ve školce mě velice baví, každý den se do práce těším. Absolvovala jsem kurzy - "Lyžování pro děti" a "Hodnocení dětí a sebereflexe".

Kateřina Cibulka Adamová - učitelka v MŠ

Katka

Vystudovala jsem německé gymnázium v Liberci a vyšší odbornou školu cestovního ruchu a hotelnictví v Praze. Cizí jazyky se prolínají celým mým profesním životem. Pracovala jsem jako dvojjazyčná asistentka v několika firmách, ale příchod mých dětí na svět mě přinutil zvolit nové životní priority, a tak jsem následně vystudovala obor Předškolnía mimoškolní pedagogika a začala se věnovat práci ve školství. Nabídka práce v Pididomku mě zaujala především možností skloubit příjemnou práci s dětmi a využití cizích jazyků, které považuji za velice důležité. Metodiku Wattsenglish praktikuji na svých dětech, ale i na dětech, které jsem doučovala a pomáhala jim vylepšit si známku z angličtiny. Dětem ve třídě Tygříků dopřeji denně dávku angličtiny hravou formou a budu se snažit naučené fráze používat po celý den, neboť nejlepší způsob osvojování si nových slov, je používání jich v praxi. Chtěla bych děti naučit, že angličtina může být zábava a že je důležité mluvit, třeba i s chybami, ale domluvit se. Řiďme se heslem: „Chyba je kamarádka, která nás posune dál.“ Absolvovala jsem kurz Wattsenglish u jeho zakladatele Steva Wattse.

Daniela Černá - pečovatelka v dětské skupině

Daniela Č

Respektuji jedinečnost dítěte. Podporuji sebeúctu, zdravé sebevědomi a originalitu. Mám Střední zdravotnickou školu v Mladé Boleslavi, školu Vědomého rodičovství a kurzy seberozvoje. Mezi mé záliby patří děti, příroda, pohyb, sport, kultura a zvířata.

 

 

Denisa Boháčková - pečovatelka v dětské skupině

Denisa1

Abych mohla pracovat s dětmi, vystudovala jsem v roce 2014/2015 předškolní a mimoškolní pedagogiku na SSŠ Mája v Mladé Boleslavi. Pracovat s dětmi bylo vždy moje přání. Navíc mě k práci s dětmi přivedla část mojí rodiny, která také pracuje v mateřšké školce. Praxi jsem získala při studiu v mateřské školce v Katusicích. Nejvíce mě s dětmi baví vyrábění a různé hry. Jsem vždy ráda za jakékoliv pokroky a posuny dětí. Práce mě naplňuje a pokaždé, když vidím šťastné a rozzářené oči dětí, jsem šťastná i já, a to si myslím, že je při této práci velmi důležité. Navíc jakékoliv poděkování a pochvala od rodičů, když jsou s naší prací s dětmi spokojeni, je úžasná odměna.

Jana Fričová - pečovatelka v dětské skupině

JanaJsem máma dvou dcer, s kterými podnikám různé akce a výlety, u kterých se nenudíme. Mezi mé největší záliby patří rodina, výlety na kole a muzika. Ještě předtím, než jsem začala studovat obor Sociální péče – sociálněsprávní činnost, jsem se nárazově věnovala hlídání dětí. To mne utvrdilo v tom, že práce s malými dětmi je to, co mě naplňuje. I během rodičovské dovolené jsme si navzájem s kamarádkami hlídaly děti. Praxi při studiu jsem absolvovala v mateřské škole speciální Pastelka a v domově s pečovatelskou službou. Štěstí a láska k dětem mě přivedla do Pididomku.

Diana Zelenková - pečovatelka v dětské skupině

Diana

Již na základní škole jsem věděla, že mé poslání a životní cesta povede k dětem. Děti mají obrovskou energii a vidět je šťastné a usměvavé mě naplňuje. Pro splnění mého snu jsem vystudovala střední školu, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Při studiu jsem docházela na pravidelné praxe do MŠ Březinka. V průběhu studia jsem čerpala zkušenosti z různých MŠ a dětských skupin v Mladé Boleslavi. Pracovala jsem na městském koupališti v dětském klubu, kde se děti učí rozvíjet jemnou a hrubou motoriku, základy plavání, hrají si a dovádění. Mezi mé koníčky patří bruslení, výlety po historických památkách, táboření a také procházky se psem.

Stanislava Záhorská - pečovatelka v dětské skupině

StáňaVystudovala jsem gymnázium a nástavbu na Střední ekonomické škole. Pracovala jsem 23 let v administrativě, ale tato práce mě nikdy moc nebavila. Po skončení jsem nastoupila do mateřské školy jako provozní pracovník v kuchyni. Při této příležitosti jsem zjistila, že bych raději pracovala s dětmi. Absolvovala jsem jednoleté denní studium Předškolní a mimoškolní pedagogiky. Mám tři dospělé syny a mám ráda děti. Ráda s nimi podnikám různé sportovní aktivity.

 

 Alena Dirdová - školní asistentka v mateřské škole

Alena Dirdová

Vystudovala jsem střední školu textilní. Mám kurz asistent pedagoga. Svou povinnou praxi jsem absolvovala na ZŠ speciální v Mladé Boleslavi. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla pracovat s dětmi, protože k ním mám velmi kladný vztah a pracovat s nima mě baví a naplňuje. V Pididomku vedu kroužek Montessori, kde se zaměřují na jemnou a hrubou motoriku. Mezi mé záliby patří rodina, příroda a vaření.