Uncategorised

Uncategorised

Indický den

Indický den - ukázka předmětů a oblečení z Indie (kabelky, tašky, oblečení, boty, šátky, Ganéša, náramky, náušnice, pohledy, obrázky aj.) od p. učitelky Martiny. Děti si některé věci vyzkoušely. Poté jsme se podívali na video o Indii. Ochutnali jsme indické jídlo Parata placky, které si děti namáčely v jogurtu, nápoj Lassi. Po svačině jsme si zatancovali indický taneček a pověděli jsme si zajímavosti o INDII a o oblékání a o výnamu různých dekorativních šperků a znaků a co znamejí. Poslechli jsme si také indickou hudbu.

Výstava Sochy domů

Spolu s dětmi jsme se byli podívat na výstavu "Sochy domů a Dívka s holubicí" do parku Holubička. Jedná se o výstavu minitur brutalistických budov postavených v minulém století, podívat se na ně můžeme díky galerii Kuntshalle, která sochy budov od známého českého sochaře, Krištofa Kintery, do parku umístila.

Cukrářství Pididomek

S dětmi jsme vyráběly čokolády, které budeme prodávat na vánočním jarmarku.

Vědecký kroužek

Od nového školního roku máme v Pididomku vědecký kroužek. Dnes jsme se seznámili s těžištěm a předvedli jsme si, že díky znalosti těžiště jsme schopni vybalancovat předměty. Na závěr jsme si smíchali explozivní reakci.

Jak vyzrát na bacily

Divadlo Koloběžka se vrátilo do Pididomku s představením "Jak vyzrát na bacily".