Šaty z Ledového království DIY

Moje dcera zpívala dokola písničku "Let it go" a pokaždé se přitom převláká z jedněch šatiček do druhých.

Proč to dělá, mi došlo, až když jsem se podívala na hit z tohoto filmu. Elsa se v něm promění v ledovou královny, co má na sobě krásné bleďemodré šaty. Rozhodla jsem se bleděmodré šatičky z pohádky ušít. Věřte nevěřte, zvládla jsem to za půl dne. Máte-li doma šicí stroj, přináším Vám návod, jak na to.

Budete potřebovat ideálně tři modré elastické látky, na vršek nejlépe světlou. Mně posloužilo staré elastické prostěradlo, které jsem vyhodila na hadry. Spodek na sukni může být tmavší a na živůtek se hodí třpytivá látka. Sehnala jsem ji v Domě látek, kousek od Václavského náměstí. Na živůtek postačila šířka 30 cm. Na vlečku jsem použila průsvitnou organzu s potiskem stříbrných hvězdiček ještě z Vánoc.

1. Vrchní díl

Nejprve jsem si obkreslila stříh na vršek. Pokud se Vám do něj nechce, stačí triko s dlouhým rukávem, ke kterému přišijete živůtek. Já jsem doma žádné nenašla, takže jsem vystříhla tři díly a sešila společně s živůtkem. Na předním dílu živůtku jsem uprostřed nařasila asi 3 cm, což dělá dojem výstřihu. Přináším Vám kreslený návod, ve kterém si můžete navíc procvičit angličtinu.

Frozen dress

2. Spodek šatů

Spodní díl je jednodušší a postačil mi jen obdélník modré silně elastické látky, který jsem sešila tak, aby šířka nahoře odpovídala šířce pasu. Do stran jsem všila trojůhelníky ze zbytku látky, aby se v šatech dalo pohodlně chodit. Nakonec jsem vepředu rozstříhla rozparek. Hotový sukňový díl jsem přišila k vršku.

3. Závoj

A pak jen zůstalo přišít závoj, což je poměrně jednoduchá záležitost a lze jej vyrobit buď z nařaseného jednoho kusu látky nebo pak ze sešitých dvou trojůhelníkových dílů. Závoj jsem našila na vrhní hranu živůtku v zadní části. Pokud máte ještě chuť, našijte třpytivé aplikace na rukávy, dekolt a sukni. V galanterii jsem sehnala modré a bílé hvězdičky a krásné kamínky. Možná doma najdete flitry a korálky, což dodá šatům potřebný lesk a třpyt.