Solná jeskyně

Z Pididomku je to přes Václavák kousek do Krakovské ulice, kde je možné mezi mnoha turistikými lákadly objevit i pravou solnou jeskyni. Proč pravou?

Protože v ní najdete pravou sůl z Mrtvého moře a můžete dýchat solný aerosol, který obsahuje a kterého máme spíš nedostatek než přebytek kvůli naší vnitrozemské poloze. V jeskyni s dětmi tedy dýcháme vzduch, který bychom dýchali u moře, jen místo písku je všude sůl. Uvnitř je na jeskyni příjemných 20°C.

Je to pro nás příjemná změna, když většina dnů je pošmourných. Procházkovým krokem nám cesta trvá okolo 20 minut, takže se zároveň projdeme. Pokaždé nás přivítá pohádkový dědeček, který po nás chce u vchodu slyšet heslo, aby nám otevřel jeskyni. V jeskyni je dostatek hraček pro každého, aby navozil hromadu soli traktorem nebo uvařil slaný obídek. Kdo už má dost hrabání lopatičkami, může poslouchat klasické pohádky o kočičce a pejskovi nebo si jen tak poležet na lehátku. Když kouzelný dědeček vypne pohádku, je čas vysypat sůl z bot a jít zpátky na oběd.