Jsme rádi, že může být součástí Vašich snů - Krejčovství Nat&Mat

Ptáme se maminky a podnikatelky Martiny Stočesové: "Jak jste se dostala k nápadu otevřít krejčovství, co Vás na tom baví a jak zvládate skloubit podnikání s rodinou?"

Číst dál

Jak předejít křivým zádům u dětí

Vadné držení těla je způsobeno nejčastěji svalovými dysbalancemi. Správné držení těla se formuje od nejútlejšího věku.

Číst dál

Učení nejmenších a vhodné hračky

Hra neboli poznávání a učení nejmenších je předmětem posledních výzkumů v kognitivní psychologii.

Číst dál

Wattsenglish

Děti každé ráno s velkým jásotem vítaly Maggie, která se stala jejich spiklencem. Často zlobila a pletla si věci nebo dělala naschvály. Díky její bezprostřednosti se učení stává opravdu hrou. Přečtěte si více o ucelené metodě, kterou doplňují pracovní listy a CD na doma.

Číst dál

Jak poznáme, že adaptace proběhla v pořádku?

Dítě si na učitelky zvyklo a má k nim důvěru. Vytváří si s nimi vztah. Ještě si zvyká, že učitelka zde není jen pro něj, zpočátku se možná fixuje na jednu osobu, později si přivyká i na ostatní děti.

Číst dál

Trojí pohled na adaptaci

Blíží se období nástupu nových dětí do školky a jeslí. Pro vás rodiče je to setkání nejen s učitelkami, ale také s odcizeně znějícím slovem adaptace. Adaptace neoznačuje nic patologického, ale patří k běžnému jevu, kdy se adaptujeme na životní změnu.

Číst dál

Canisterapie aneb poznej svého psa

První setkání s Čikinou bylo plné respektu, protože pes má přece jen ostřejší zuby než my. Děti se naučily, že se musí nejdřív páníčka/paničky zeptat, jestli mohou psa pohladit.

Číst dál

Jak si získat zpátky autoritu

Dostala se mi do rukou výborná kniha "Mateřská škola komunikuje s rodiči", dovolte mi  podělit se o zásady, které Vám mohu pomoci při budování autority u dítěte. Některé se Vám budou zdát nedemokratické a v rozporu se zásadami respektující komunikace.

Číst dál

Domácí modelína

Na čtvrt kila modelíny budeme potřebovat tyto suroviny: potravinářské barvivo, 75 g hladké mouky, 37 g sol, 1 lžíci oct, půl lžíce oleje a 150 ml vody.

Číst dál

Pečení housek

Náš prázdninový program zahrnuje vaření, začali jsme s pečením housek. Nejen že ve výsledku chutnaly výborně, ale zabavilo nás to skoro na celé dopoledne. Přinášíme Vám recept.

Číst dál