Jak předejít křivým zádům u dětí

Vadné držení těla je způsobeno nejčastěji svalovými dysbalancemi. Správné držení těla se formuje od nejútlejšího věku.

Číst dál

Učení nejmenších a vhodné hračky

Hra neboli poznávání a učení nejmenších je předmětem posledních výzkumů v kognitivní psychologii.

Číst dál

Wattsenglish

Děti každé ráno s velkým jásotem vítaly Maggie, která se stala jejich spiklencem. Často zlobila a pletla si věci nebo dělala naschvály. Díky její bezprostřednosti se učení stává opravdu hrou. Přečtěte si více o ucelené metodě, kterou doplňují pracovní listy a CD na doma.

Číst dál

Jak poznáme, že adaptace proběhla v pořádku?

Dítě si na učitelky zvyklo a má k nim důvěru. Vytváří si s nimi vztah. Ještě si zvyká, že učitelka zde není jen pro něj, zpočátku se možná fixuje na jednu osobu, později si přivyká i na ostatní děti.

Číst dál

Trojí pohled na adaptaci

Blíží se období nástupu nových dětí do školky a jeslí. Pro vás rodiče je to setkání nejen s učitelkami, ale také s odcizeně znějícím slovem adaptace. Adaptace neoznačuje nic patologického, ale patří k běžnému jevu, kdy se adaptujeme na životní změnu.

Číst dál

Canisterapie aneb poznej svého psa

První setkání s Čikinou bylo plné respektu, protože pes má přece jen ostřejší zuby než my. Děti se naučily, že se musí nejdřív páníčka/paničky zeptat, jestli mohou psa pohladit.

Číst dál

Jak si získat zpátky autoritu

Dostala se mi do rukou výborná kniha "Mateřská škola komunikuje s rodiči", dovolte mi  podělit se o zásady, které Vám mohu pomoci při budování autority u dítěte. Některé se Vám budou zdát nedemokratické a v rozporu se zásadami respektující komunikace.

Číst dál

Domácí modelína

Na čtvrt kila modelíny budeme potřebovat tyto suroviny: potravinářské barvivo, 75 g hladké mouky, 37 g sol, 1 lžíci oct, půl lžíce oleje a 150 ml vody.

Číst dál

Pečení housek

Náš prázdninový program zahrnuje vaření, začali jsme s pečením housek. Nejen že ve výsledku chutnaly výborně, ale zabavilo nás to skoro na celé dopoledne. Přinášíme Vám recept.

Číst dál

Africká muzikoterapie

Děkujeme Taphymu za úžasnou energii na africké muzikoterapii, kterou děti okamžitě pocítily a která zasáhla nás všechny.
Číst dál