Využití terapeutických metod k podpoře dítěte

Absolvovala jsem obsáhlý, zajímavý a zároveň velmi podnětný kurz, z kterého čerpám a obohacuji dennodenní budování vztahů s dětmi a přístup k jejich individualitě.

Číst dál

Angličtina v Pididomku

Od března do června jsem absolvovala kurz pro výuku aj se zaměřením na MŠ a 1.st.ZŠ metodou Wattsenglish, která je jako jedna z mála určena i pro výuku v MŠ. Shrnula jsem pro vás zajímavé poznatky.

Číst dál

Polytechnická výchova

V březnu toho roku jsem absolvovala online kurz Úvod do polytechnické výchovy - Hravé metody s kostkami. Kurz byl velice nápaditý a interaktivní.

Číst dál

Jsme rádi, že může být součástí Vašich snů - Krejčovství Nat&Mat

Ptáme se maminky a podnikatelky Martiny Stočesové: "Jak jste se dostala k nápadu otevřít krejčovství, co Vás na tom baví a jak zvládate skloubit podnikání s rodinou?"

Číst dál

Jak předejít křivým zádům u dětí

Vadné držení těla je způsobeno nejčastěji svalovými dysbalancemi. Správné držení těla se formuje od nejútlejšího věku.

Číst dál

Učení nejmenších a vhodné hračky

Hra neboli poznávání a učení nejmenších je předmětem posledních výzkumů v kognitivní psychologii.

Číst dál

Wattsenglish

Děti každé ráno s velkým jásotem vítaly Maggie, která se stala jejich spiklencem. Často zlobila a pletla si věci nebo dělala naschvály. Díky její bezprostřednosti se učení stává opravdu hrou. Přečtěte si více o ucelené metodě, kterou doplňují pracovní listy a CD na doma.

Číst dál

Jak poznáme, že adaptace proběhla v pořádku?

Dítě si na učitelky zvyklo a má k nim důvěru. Vytváří si s nimi vztah. Ještě si zvyká, že učitelka zde není jen pro něj, zpočátku se možná fixuje na jednu osobu, později si přivyká i na ostatní děti.

Číst dál

Trojí pohled na adaptaci

Blíží se období nástupu nových dětí do školky a jeslí. Pro vás rodiče je to setkání nejen s učitelkami, ale také s odcizeně znějícím slovem adaptace. Adaptace neoznačuje nic patologického, ale patří k běžnému jevu, kdy se adaptujeme na životní změnu.

Číst dál

Canisterapie aneb poznej svého psa

První setkání s Čikinou bylo plné respektu, protože pes má přece jen ostřejší zuby než my. Děti se naučily, že se musí nejdřív páníčka/paničky zeptat, jestli mohou psa pohladit.

Číst dál