Nové kroužky

Pididomek Praha - taneční kroužek s Šárkou

Děti mají rozcvičku s protažením a potom tancují na klasickou i moderní hudbu jednoduché choreografie s rekvizitami. Tanec rozvíjí komplexně postoj, rovnováhu a koordinaci těla.

  • každé pondělí od 16:00 do 16:45
  • vede Šárka Holečková, absolventka taneční konzervatoře

Kapacita kroužky 6 míst, cena pro rodiče přihlášené v Pididomku 100 Kč/lekce.

 

Pididomek Mladá Boleslav - hýbánky a tanečky s Vendy

Kroužek je zaměřený na koordinaci pohybu dětí. Protáhneme se, zatančíme si zumbu a uvolníme mysl při relaxační hudbě. Cvičení slouží jako prevence bolestem zad a podporuje správné držení těla.

  • od března každou středu od 15:00 do 15:30
  • vede Vendy Veselá

Kapacita každého kroužku 6 míst, cena kroužku pro rodiče přihlášené v Pididomku 380 Kč/měsíc.

 

V minulém roce jsme vedli ještě tyto kroužky:

Montessori dílna

Montessori pedagogika je alternativní výchovně vzdělávací program, zaměřený na podporu dítěte při rozvíjení jeho poznatků a dovedností. Děti budou mít připravené prostředí, aby si procvičili aktivity z praktického života jako je špetkový úchop, práce s táckem a koberečkem (vnímání vlastního prostoru pro nerušenou činnost), přelévání, přesýpání, řazení podle velikosti a tvarů a další. Výběr pomůcek přizpůsobíme věku dětí. Díky kroužku děti získají dovednosti jako je trpělivost, schopnost dokončit úkol, být v přítomném okamžiku, respektovat ostatní, které se jim budou hodit do života.

 

Předškolák

Cílem je hravou formou připravit děti na další etapu života pro vstup na základní školu. V kroužku Předškolák budeme trénovat: pozornost, jemnou motoriku, rozumové schopnosti, trpělivost, soustředěnost, matematickou (číselné pojmy, časové pojmy, prostorové pojmy) a čtenářskou (rozvoj slovní zásoby, vizuální a sluchové paměti) pregramotnost. Práce s dětmi bude probíhat, jak individuálně, tak skupinově. Každé dítě bude mít své grafomotoricke listy založené v portfoliu.