O nás

Provoz školky a jeslí Pididomek v Praze je částečně financován z Evropského sociálního fondu – Operačního programu Zaměstnanosti a částečně z úhrad školkovného. Projekt "MyVy s.r.o. - Pididomek" vytváří vhodnější podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi tím, že rozšiřuje služby péče o děti. V centru Prahy tak doplňujeme ucelený systém péče o dítě od 1,5 roku do zahájení školní docházky.

Nabízíme plnohodnotný program pro děti školkového věku a péči dětem, které do školky ještě nezačaly chodit. Reagujeme tak na rostoucí poptávku po jesličkách v centru Prahy. Maminky si stále více uvědomují, že od určitého věku děti potřebují nové podněty a interakci s dalšími dětmi, kterou jim doma nemohou poskytnout. Důvodem této poptávky může být přání vrátit se dříve do práce. S námi lze skloubit práci a rodinu, aniž by rodiče měli mít pocit výčitek.

Výzkumy jeslí potvrzují, že záleží na kvalitě zařízení. Děti mají méně problémů, pokud navštěvují kvalitní jesle s malým poměrem dětí/na počet vzdělaných pečovatelek a s malými skupinkami.

Věkové rozpětí dětí se pohybuje od 1,5 roku do 4 let s tím, že věkový průměr je 2,5 roku. Máme tříletou zkušenost s adaptací těch nejmenších a pozitivní reference rodičů jsou pro nás zpětnou vazbu, že se nám ve většině případů daří překonávat běžné potíže s počátečním zvykáním. Nejsme státní zařízení, takže je pro nás běžným standardem v našich soukromých jeslích zajistit zpočátku individuální pečovatelku, která dítěti poskytne potřebnou péči a pozornost při adaptaci. Je krásné pozorovat, jak rychle dělají pokroky a jak si brzy najdou nové kamarády.

Akceptujeme, že dvouleté děti mají menší pozornost než tříleté nebo čtyřleté, a tak program přizpůsobíme každé věkové skupině.

Jsme členem Asociace ranné péče a výchovy.